Konya boşanma, konya boşanma avukatı, konyada boşanma avukatı, konya boşanma avukatları, konya boşanma avukatı, konya boşanma avukatları, konya boşanma avukatı numarası, konya boşanma avukatı telefon numarası

Konya Trafik Kazası Avukatı arayanlar için Avukat Mehmet Baran Köprülü Konyada yaşanan trafik kazaları için avukatlık hizmeti vermektedir.

Trafik kazasında mağdur olduysanız trafik kazası tazminat hakkınızı trafik kazalarında uzman bir avukat yardımı ile almanız mümkündür. İşinde uzman bir trafik kazası avukatı size ne fayda sağlar:

Trafik kazası tazminatının alınabilmesi için yaralanmalarda yaralanmanın miktarı, maluliyet puanı belirlenmesi gerekmektedir. Trafik kazasında uzman bir avukat, sizin maluliyet oranınızın kısa zamanda alınmasında, yüksek puanlı olmasında, doğru mevzuata göre alınmasında etkili olabilmelidir. Trafik kazası tazminatının miktarında ve alınma süresinde maluliyet yani yaralanma puanı ve hesabı önemli bir etkendir.

Trafik kazası tazminatının alınabilmesinde, tazminat miktarının belirlenmesinde kullanılacak hesaplama yöntemlerinden doğru olanların doğru bir şekilde kullanılması çok önemlidir. Uzman bir trafik kazası avukatının, bu hesaplamaları da tüm incelikleri ile biliyor olması gerekmektedir. Aksi halde alacağınız tazminat azalacaktır.

Trafik kazası tazminatının alınma süresi de avukatın trafik kazası davalarında tecrübeli ve uzman bir avukat olması çok önem taşımaktadır. Trafik kazasında mağdur olduysanız, trafik kazası tazminatınızı almak istiyorsanız ve fakat uzman bir trafik kazası avukatınız yoksa tazminat hakkınıza kavuşmanızın yıllarca uzaması söz konusu olabilecektir.

Trafik kazası tazminatınızın alınmasında destek alacağınız trafik kazası avukatı, kazada kimin kusurlu olduğu konusunda da bilgi ve tecrübe sahibi olmalıdır. Aksi halde tazminat miktarınız azalabileceği gibi, imkânsız hale de gelebilir. Kaza zabıtlarında verilen kusur oranları ya da nitelendirmeleri bazen yanlış olabilmektedir. Hatta mahkemeler ve hatta Adli Tıp Kurumu bile kusur raporlarında hata yapabilmektedirler. Avukatınızın bunun farkında olması, raporları mahkemeden, adli tıptan geldi diye hemen kabul etmemesi, incelemesi ve değerlendirebilecek bilgiye ve eğitime sahip olması gerekir.

Trafik kazasının alınması için mevcut yollar nelerdir. Bunlardan hangisi sizin olayınız için en uygunudur. Hangisi süreyi uzatır ya da tazminatı arttırır. Bu hususları bilen bir trafik kazası avukatı hem tazminat alma sürenizi kısaltabilecek hem de tazminat miktarınızı yükseltebilecektir. Bazen de tazminatın yüksek olabilmesi için uzun yollardan hak aramanın gerekli olduğunu tespit edebilecek ve size seçme hakkı tanıyabilecektir.

Belirtmek isteriz ki ülkemizde avukatlık da resmi bir uzmanlaşma yoktur yani trafik kaza avukatları diye bir branşlaşma yoktur. Hele de böyle özel konularda uzmanlaşmış avukat oranı çok küçüktür. Resmiyette şu uzmanı bu uzmanı avukat demek yasal olarak mümkün değildir; çünkü böyle bir derecelendirme, ölçme, unvan verme sistemi bulunmamaktadır. Uzman avukattan anlamanız gereken, sadece o davalara bakan, çok sayıda aynı tür davaya bakmış olan ve uzun zaman o davalarla ilgili eğitimler almış, kendisini yetiştirmiş avukat demektir. Yoksa tıpta olduğu gibi uzman doktor ya da mühendislikte olduğu gibi yüksek mühendis şeklinde bir unvan yoktur.

Trafik kazası tazminatınızı alabilmeniz için ya da başka davalarınız için avukat tutma zorunluluğunuz yoktur. Ancak yukarıdaki açıklamalarımızdan sonra bir trafik kazası mağdurunun, ben bu işi yaparım deyip hakkını kendi başına araması ve sonucunda da hak ettiği tazminatı mümkün olan en kısa sürede alabilmesi neredeyse imkânsız gibi görünmektedir. Hep verdiğim bir örnektir: Dişin ağrıyorsa kapıya ve dişine ip bağlayıp tekmeyi vurup çekebilirsin belki. Ancak sağlıklı bir diş çekimi yolunu bilmediğiniz için, sonrasında doğabilecek komplikasyonlara sebep olabileceğiniz için, canınız daha çok yanacağı için işi uzmanına yani bir diş hekimine yaptırmanız en iyisi olacaktır. Ben araba da tamir ederim, diş de çekerim, hastalığıma ilaç da bulurum, tazminatımı da alırım, davamı da kendim açarım diyorsanız, kanaatimizce, daha başından kaybettiniz demektir.

Konya trafik kazası avukatı, konyada trafik kazası avukatları, konya trafik kazası avukatları, konya tecrübeli trafik kazası avukatı